שובי, שובי לים: כך הורידה שירי את כל הקילוגרמים המיותרים שהעלתה בקורונה

נתוני הקורונה המפחידים לא תמיד קשורים למספר האנשים שנדבקו בוירוס, אלא דווקא באלו שהעלו במשקל כתוצאה מאכילת יתר וחוסר פעילות גופני. זהו סיפורה של שירי שהצליחה להוריד שישה קילו מיותרים וללבוש השנה את הביקיני מהקיץ הקודם – והכל באמצעות בדיקת רוק גנטית פשוטה

מפחיד: 55% מהישראלים השמינו בתקופת הקורונה

העולם החדש שנכפה עלינו בתקופת הקורונה, לא בא טוב לאף אחד. ותפסיקו להאמין או לקנא לכל מי שאומר לכם שהפאוזה, הסגר  או השקט בחודשים האחרונים, עושים לו רק טוב. אז נכון שהיה כיף תקופה מסוימת לא להסתפר ולהשתמש בתירוץ "אנחנו מבריאים את השיער" או לא לעשות לק ג'ל בתירוץ של "הציפורניים חייבות לנשום קצת". אבל תודו שלשבת כל היום מול הטלוויזיה ובין לבין לתקוף את המקרר, כאילו מחר זה היום האחרון שלו בעולם – לא בדיוק עזרו להוריד את מדד הקילוגרמים הלאומי. 

"אני לא מצליח לסגור את הכפתור של הג'ינס שקניתי חודש לפני שהתחיל משבר הקורונה", "לא מאמינה, מאז שאני בחל"ת בבית עם הילדים, עליתי שמונה קילו. מפחיד". את המשפטים האלו שנמצאים סביבנו, אנחנו שומעים הרבה לאחרונה. 

וירוס הקורונה שינה כמעט כל דבר בחיינו – מפגשים ותקשורת עם אנשים, כיצד אנו עושים קניות, איך אנו עובדים, ההתנהגות הצרכנית שלנו וכמובן הדרך בה אנחנו שומרים על המשקל. בתקופה מלחיצה – רגשית ופיסית. עם חדרי כושר שיום אחד פתוחים וביום השני סגורים, ואכילה כפייתית בסגר ועבודה מהבית – אין פלא שהקורונה שינתה גם את ההיקף שלנו לרעה. 

מחקר שנעשה באוניברסיטה העברית ומצא כי, 55% מהישראלים עלו במשקל. סקר שנערך בארצות הברית מצא כי, אכילת יתר כתוצאה ממתח משבר הקורונה והסגר בבית – גרמה לעלייה ממוצעת של 3.6 ק"ג במשך שלושה חודשים. 

"לא יצאנו כמעט מהבית חודשיים, ממרץ – אפריל. הילדים הפסיקו ללכת לבית הספר,רוני בעלי יצא לחל"ת ואני עברתי לעבוד מהבית, מספרת שירי א. זמנים קשים של חוסר ודאות, סיר לחץ כלכלי, משפחתי וזוגי. מצאתי את עצמי 24/7 עסוקה בבישולים ובהזנה של חמש נפשות. התמונות מעוררות הקנאה באינסטגרם של כל מיני בשלנים משועממים שהפכו פתאום לשפים חובבניים, עשו לי חשק לגור במטבח ולבשל אוכל טעים שנראה טוב, ויעורר קנאה אצל החברות שלי. לצערי, לא הייתה הקבלה בין מה שבישלתי לבין מה שאנחנו מכנים תזונה נכונה".

"תוך חודש כל המכנסיים האהובים שלי לא הצליחו לעלות עלי. גם חוסר פעילות גופנית כתוצאה מהסגר, לא בדיוק עזרו לי להתחטב ולשמור על המשקל. הסתכלתי במראה ולא זיהיתי את מי שעמדה מולי. זאת לא הייתה אותה אישה מלפני הקורונה. מצאתי את עצמי באכילה רגשית שנבעה מפחדים של משכנתא, חוסר ודאות בעבודה, חוסר יכולת לגמור את החודש, ילדים שמסתובבים לי בין הרגליים וזוגיות שנכנסה למשבר. לבשתי רק טרייניגים ודעכתי. פשוט דעכתי".

"בסוף אפריל היו שמועות בעבודה שלי שאנחנו חוזרים במתווה של קפסולות. עם חמישה קילו יותר, נחרדתי מהמחשבה שאצטרך לחזור למשרד ולהתחמק מכל המבטים המרחמים של שאר העובדים. התיישבתי מול האינטרנט, חרשתי כל מילת חיפוש שדיברה על דיאטה ומצאתי את הבדיקה הגנטית של MyGENES – בדיקה להתאמת תזונה אישית. גיליתי מהדוח הגנטי שלי, שהבעיה הייתה לא בסטייקים שפינקתי בהם את המשפחה כל כמה ימים או בפיצות שאפיתי בטאבון החדש. את זה אני יכולה לאכול כמה שארצה. הבעיה הייתה במוצרי חלב שצרכתי בכמויות וגרמו לי להשמנה. אז אמנם ויתרתי על שוקו מרענן, אבל למי אכפת כשאתה מגלה שהגוף שלך יודע לפרק שומנים ולהתפנק בסטייק אדום במקום. תוך שלושה חודשים הורדתי 6 קילו, ואת הקיץ האישי שלי פתחתי בים מסתובבת בביקיני לוהט.נפגש בחוף".

 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן