"אוף, שוב לא הצלחתי בדיאטה": כל הסיבות האמיתיות שמסבירות למה דיאטות לא עובדות

דיאטות אורז, לימונים, סלרי, חסה ערבית – כבר ניסיתם הכל, הוצאתם את כל החסכונות שלכם וגם את האנרגיות ואם כבר הצלחתם לרדת במשקל, העליתם אותו אחרי זמן קצר. למה זה קורה אתם שואלים ומה שוב לא עשיתם נכון?

למה דיאטות לא מצליחות לספק את הסחורה?

אם אתם מטריחים את עצמכם לקרוא את הכתבה הזו, כנראה שכמו הרוב תהיתם לא פעם, מדוע דיאטות לא ממש עובדות. הבעיה היא שהן אולי עושות עבודה בטווח הקצר, אך נכשלות במבחן הטווח הארוך. לא חשבתם לעצמכם שאם דיאטות באמת היו עובדות, אז לא היו מפסיקים לייצר חדשות, כמו פטריות אחרי הגשם?

אז למה באמת דיאטות לא מצליחות לספק את הסחורה? הנה כמה סיבות שאתם חייבים לדעת. לגזור ולשמור.  

דיאטות מתמקדות בירידה במשקל ולא בחיים בריאים

דיאטות מעודדות אתכם להגביל מאוד את צריכת הקלוריות או לחסל קבוצות שלמות של מזון מהתזונה שלכם. בעוד ששיטות אלו עשויות לעזור לכם לרדת במשקל בהתחלה, מה קורה כשמחדשים את הרגלי האכילה הרגילים? נכון, המשקל הקודם פשוט חוזר.

סביר להניח שגם אתם רגילים לזגזג – יורדים במשקל, עולים במשקל, מאבדים קילוגרמים ואז שוב עולים. והבעיה? היא אף פעם לא נעלמת לצמיתות.

רוב הדיאטות לא מתמקדות בשינוי הלך הרוח ובמה שחשוב באמת – תזונה ובריאות טובה. התפיסה צריכה להיות שזו לא דיאטה, אלא התחייבות לכל החיים. רק כאשר תלמדו להכיר את הגוף שלכם ואת הגנטיקה באמצעות בדיקה גנטית פשוטה: כיצד אתם מפרקים פחמימות או שומנים, האם יש לכם רגישויות לגלוטן או קפאין, ואפילו האם יש לכם נטייה לעליה ברמת הטריגליצרידים או נטייה לעליה ברמות הגלוקוז בדם – רק אז תוכלו לשחרר את עצמכם לתמיד מהמחזור האינסופי של דיאטות.

שורה תחתונה: ירידה קבועה במשקל דורשת שינויי קבוע של אורח חיים.

דיאטות מצמצמות באופן דרסטי את הקלוריות שלכם

ישנן הרבה תוכניות דיאטה בחוץ שמעודדות אתכם להפחית בצריכת הקלוריות  – לפעמים במידה לא בריאה. ישנם אנשים העוקבים אחרי דיאטות אלו שיפחיתו עוד יותר את הקלוריות שלהם בניסיון לרדת במשקל מהר יותר. זה אף פעם לא רעיון טוב מכיוון שברגע שמתחילים לאכול יותר קלוריות, הם מתחילים לעלות במשקל בחזרה. (באמת, כמה זמן אתם יכולים להרעיב את עצמכם עד הרגע שלא תוכלו ול לסבול את זה יותר ואז תאכלו כל מה שיהיה לכם מול העיניים).

שורה תחתונה: הפחתת קלוריות דרסטית היא פשוט לא רעיון טוב –  בטח לא אם אתם מנסים לרדת במשקל לצמיתות.

דיאטות גורמות להרגשת קיפוח

דיאטות מלאות ב"כללים והגבלות "- במילים אחרות, השיטות מרוכזות סביב מה שלא יכול להיות לכם. החוקים הנוקשים האלו שיוצרים הרעבה וסבל, לא מחזיקים מעמד בטווח הארוך. רובנו מבינים כבר מגיל צעיר, שכשמונעים מאיתנו משהו, אנחנו מרגישים מקופחים טורק משתוקקים לזה יותר.

ואם אתם נשארים תקועים בתחושת הקיפוח הזו במשך כמה שבועות או חודשים – אפשר בקלות לקבל התקף מגה בולמוס ולגרום לגוף נזק רב.

וזה לא נגמר בזה. יש סיבה נוספת לכך שדיאטות שמקפחות אתכם יכולות להזיק כל כך. מי שעומד מאחוריהם, מצליח לשכנע אתכם שאתם לא מספיק חכמים או חזקים כדי לקבל את ההחלטות הנכונות, ועליכם להתחיל דיאטה, מכיוון שמשהו אצלכם לא בסדר. מכיוון שיש לך משהו לא בסדר.

שורה תחתונה: בולשיט. אתם הרבה יותר חכמים וחזקים ממה שאתה חושבים, ומסוגלים בהחלט  ללמוד מה לאכול וכמה לפי מה שהגוף שלכם צריך, לפי הגנטיקה.  

דיאטות לא מתמקדות בעתיד

מרבית הדיאטות הן קצרות ראייה ומתמקדות רק בעתיד הקרוב במקום בשאר החיים. לפני שתתחילו בדיאטה, סביר להניח שתדבקו בה בפאנטיות, על כל המאכלים האהובים עליכם, ונהנים מהחיים היפים במראה החדש והרזה. אבל המציאות שונה לגמרי ברגע שמתחילים את הדיאטה, לא?

תוך זמן קצר, תמצאו את עצמכם מסתובבים עם חשק תמידי, מרגישים מובכים לאכול באירועים חברתיים, כי הבטחתם שתעברו את הדיאטה הזו ובגדול. מי רוצה לחיות ככה בשארית חייו?

דיאטות לא נועדו כדי לעקוב אחריהן לנצח. זה מתיש ומוציא אנרגיות מיותרות. הן מיועדות לעזור לכם לרדת במשקל בפרק הזמן הקצר ביותר, אך בסופו של דבר עליכם לחזור לאכילה רגילה. עם זאת, אם "אכילה רגילה" מבחינתכם פירושה הרגלים ירודים, בוודאי תעלו במשקל במהירות.

בשורה התחתונה: כדאי שתשאלו את עצמכם איפה הייתם רוצים להיות בעוד כמה שנים מבחינת המשקל. האם אתם רוצים להיות חזקים ובריאים ורזים ולאכול את מה שהגוף שלכם צריך על פי הגנים או להתקע במעגל קסמים של דיאטות? התשובה פשוטה וניתן למצוא אותה בבדיקה הגנטית העוד יותר פשוטה של MyGENES.

במקום להמליץ על תזונה אוניברסלית לאוכלוסייה מסוימת, תזונה מותאמת על פי גנטיקה, ממליצה על תפריט תזונתי אישי ואופטימלי, לכל אדם ואדם בהתחשב בגנים שלו ובדוח הגנטי שלו. אבחון גנטי באמצעות בדיקת רוק גנטית פשוטה, מאפשרת לכם לרדת במשקל באמצעות התאמת תזונה אישית בליווי מקצועי של דיאטנית קלינית, וכל זה תוך כדי הסרת שומן עודף ואימוץ אורח חיים בריא.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן