תזונה על פי DNA: הדרך היעילה ביותר להורדת משקל

תזונה על פי גנטיקה אישית היא לא עוד דיאטה חולפת שמטרתה להוריד משקל במשך זמן קצוב מבלי לחשוב על תוצאות עתידיות, אלא דרך חיים בריאה שעוזרת לכם להכיר את גופכם ולהבין מה הוא צריך ומה לא צריך כדי להגיע למשקל אידיאלי

תזונת DNA ממליצות על תפריט תזונתי אישי ואופטימלי על פי גנטיקה

המילה דיאטה מעוררת תחושות שליליות אצל אנשים הסובלים מהשמנה ועודף משקל – ובצדק. הדרך לחלום לרזות לא צריכה להיות לעבור דרך סבל, אכילה מתונה, ויתור על שגרת אכילה מנחמת או כניסה למסכת של דיאטות רעב מיותרות.  דיאטות שבסופן נתמודד שוב עם קילוגרמים עודפים שאינם מוכנים להיעלם כל כך מהר. מצד שני, גם החלופה של להישאר עם משקל עודף ובריאות לקויה – לא טובה ואפילו מסוכנת.

הרעיון שתזונה אחת מתאימה לכולם הופך בשנים האחרונות ללא רלבנטי, שכן  לכל אדם יש תכונות גנטיות ייחודיות לו. מחקרים רבים שנעשו בתחום הנוטרוגנטיקה בשנים האחרונות (תזונה גנטית) מראים כי, התאמת תפריט לDNA של האדם מסייעת בירידה במשקל, שיפור מדדי בריאות כמו, סוכר בשם וכולסטרול והגברת המוטיבציה לשינוי ויישום ההמלצות, יותר מאשר דיאטה רגילה שמוצעת לכלל האוכלוסייה ותוצאותיה הלא טובות ידועות מראש. 

תזונה על פי DNA מנסה להתגבר על המאבקים שאנשים מתמודדים איתם מדי יום בכל הקשור להסרת קילוגרמים מיותרים, מכיוון שהיא מספקת תזונה המושפעת מהגנטיקה של האדם תוך כדי התחשבות באורח החיים ובבדיקות הדם שלו. 

תזונה על פי DNA: הפתרון המושלם שלכם למלחמה בהשמנה

תזונה גנטית מבוססת על ההנחה שישנם גנים המשפיעים על בריאותם, ועל רגישותם או אי רגישותם של אנשים למזון זה או אחר. אדם אחד יעלה במשקל אם יפרגן לעצמו בהמבורגר אחד בשבוע ואדם שני באותה קבוצת גיל ומין, יאכל חמישה המבורגרים בשבוע, לא יעלה גרם אחד ואפילו מדדי הכולסטרול שלו יישארו בטווח הנורמלי.

במקום להמליץ על תזונה אוניברסלית לאוכלוסייה מסוימת, תזונת DNA ממליצה על תפריט תזונתי אישי ואופטימלי, לכל אדם ואדם בהתחשב בגנים שלו ובדוח הגנטי שלו. אבחון גנטי באמצעות בדיקת רוק גנטית פשוטה, מאפשרת לכם לרדת במשקל באמצעות התאמת תזונה אישית על ידי דיאטנית קלינית, וכל זה תוך כדי הסרת שומן עודף ואימוץ אורח חיים בריא. הדבר המשמח ההוא שאכילה על פי מה הגוף שלכם זקוק לו ומה לא, תשמור על המשקל שלכם תקין לאורך זמן, מבלי לחפש שוב את הדיאטה הטרנדית הבאה.

בדיקת ה- DNA באמצעות רוק מאפשרת לקבוע אם לנבדק יש שינויים ספציפיים בגנים שהופכים אותו רגיש יותר להשמנה, ומהם המזונות הספציפיים הגורמים לאותה הרגישות (לקטוז, קפאין, גלוטן).

מי שמקפיד על ההמלצות, יכול להבחין בתוצאות מדהימות תוך 90 יום שיישמרו לא רק במשך חודשים אלא אף שנים קדימה. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן