לאכול, להתאמן ולרדת במשקל לפי הגנים שלכם: נוטריגנטיקה כובשת את עולם התזונה

הוא מוכר כאחד התחומים הכי חדשניים היום בכל מה שקשור לתזונה, ומנבאים לו את  המהפכה הבאה שתשנה את עולם הדיאטות ותבטיח ירידה קלה במשקל. הכירו את השחקן החדש והמבטיח – הDNA שלכם

יותר חטוב, יותר רזה, יותר הקשבה לגנטיקה (shutterstock)

שני אחים שגדלו ביחד, בהפרש גילים של שנתיים, אוכלים תזונה דלה בפירות וירקות ועשירה בנתרן ושומן רווי. האחד פיתח עודף משקל, יתר לחץ דם, יתר כולסטרול ובסופו של דבר גם טרשת עורקים ונפטר מהתקף לב בגיל 57. ואילו האח השני חי חיים ארוכים במשקל תקין, ללא מחלה כרונית זו או אחרת, עד היום.

במקרה אחר, ערב קוקטיילים יכול להסתיים עבור אחד בהנגאובר מלווה בכאבי ראש ועייפות, והאחר יקום בבוקר ללא שום תופעות.

מדוע אנשים חווים תוצאות פיזיולוגיות שונות, למרות שהם מאמצים דיאטות דומות ומתרגלים אורח חיים דומה? שאלה חשובה זו נמצאת בראשם של תזונאים, חוקרים ומומחי בריאות אחרים בקהילה הרפואית במשך עשרות שנים. מחקרים שנעשו בתחום הנוטרוגנטיקה הוכיחו באופן מובהק שהגנטיקה היא הקובעת את האופן בו האדם מגיב למזון בהיבטים של ירידה או עלייה במשקל, כולסטרול, סוכר, טריגליצרידים וספורט. 

נוטריגנטיקה: כבשה את ארה"ב ואירופה ועכשיו רשמית מגיעה גם לישראל

תחום הנוטריגנטיקה בודק כיצד ביטוי גנים משפיע על מטבוליזם של רכיבי מזון שונים. ריצוף הגנום האנושי והעלאת הידע בדבר השונות הגנטית, הביא להופעתה של תזונה מותאמת אישית. כיום כבר ידוע שאין צורת אכילה מושלמת אחת שמתאימה לכולם ודיאטות אוניברסליות גורמות לסבל מיותר ולתוצאות זמניות בלבד שלאחריהן מגיעים בכל פעם תסכול וייאוש. 

ההבדל בפרופיל הגנטי בין בני אדם שונים, משפיע על האופן בו התזונה גורמת לעלייה או ירידה במשקל, כמו גם בהיבטים בריאותיים שונים בדגש על רמות סוכר בדם, כולסטרול ושומנים בדם.  ממחקרים שנעשו בשנים האחרונות, מסתמן באופן מובהק, כי תזונה מותאמת אישית המכוונת לפי גנטיקה של אדם,  תביא את התוצאות המהירות ביותר בהיבטים של משקל גוף ופרופיל שומנים בדם.

כל אדם מגיב באופן שונה לשינויים ספציפיים באורח החיים במיוחד בהיבטים של תזונה. זאת משום ההבדלים הגנטיים הקיימין בין אדם לאדם. גם שינויים קטנים מאד ברמה הגנטית בין אנשים, יכולים ליצור השלכות מרחיקות לכת בהיבטים של משקל גוף ובריאות כללית. לדוגמה, אדם אחד יכול להחליט אדם אחד יכול לאכול מוצרי חלב עתירי שומן ולפתח חסימת עורקים כלילית ואילו האחר יאכל את אותם מוצרים וישמור על משקל גוף תקין ובריאות תקינה.

התאמת אישית של תזונה על פי גנים, תגרום לך להיות הגרסה הכי טובה של עצמך. הבשורה הטובה היא שכל זה יכול להיות שלך ואפילו בקלות, מבלי לנסות שנים על גבי שנים דיאטות שלא מתאימות לגוף, ובעיקר לסלול את דרכך לחיים רזים, בריאים ומאושרים יותר לאורך שנים רבות.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן