?>

שאלות נפוצות

מהי נוטריגנטיקה, איך מתבצעת בדיקה גנטית, אילו גנים נבדקים וכיצד תרדו במשקל? כל התשובות לשאלות אלו ואחרות
מה זה MyGenes?

MyGenes היא בדיקה גנטית שנעשית באמצעות דגימה קטנה של רוק. מטרת הבדיקה היא לחשוף בפני כל אדם, באשר הוא, את הנטיות הגנטיות שלו. חשיפה זו מאפשרת לאדם להבין מה מתאים לגופו ומה לא במטרה לרדת במשקל, להתחטב ולהגיע לבריאות תקינה.

בדיקת רוק, איך זה באמת עובד?

יש להזמין את הערכה לאיסוף דגימת רוק דרך האתר של MyGenes או באמצעות הטלפון. לאחר שהערכה מגיעה לביתכם, תוכלו לתת את דגימת הרוק בזמנכם הפנוי, להתקשר לחברה שוב ולבקש לתאם עם שליח על מנת לאסוף אותה. את תוצאות הדוח הגנטי המפורט תקבלו תוך 28 ימי עסקים בקובץ מאובטח.

תוך כמה זמן אני ארד במשקל?

ניתן לראות ירידה בין חצי קילו ל-1 ק"ג מהשבוע הראשון
בנוסף לירידה במשקל, תשיג שיפור מדהים באיכות החיים והבריאות שלך: עלייה ברמת האנרגיה, שינה טובה יותר, ירידה ברמת השומנים בדם ושיפור בתוצאות אימוני הכושר שלך.

מה קורה לאחר שאני מצטרף אליכם?

פשוט מאוד. לאחר הרכישה תקבל הודעת אישור למייל וערכת הרוק תגיע לכתובת שביקשת תוך 3 ימי עסקים. לאחר שתירוק לתוך המבחנה, שליח מטעמנו יבוא לאסוף את הדגימה שלך הישר למעבדה שלנו בקצרין. תוך 28 ימי עסקים תקבל את תוצאות הדוח הגנטי שלך.

למי מתאימה הבדיקה הגנטית?

Mygenes מתאים לגילאי 6-120, בריאים או חולים, חובבי ספורט או מקצוענים ומסייע להם להכיר את המנגנונים השונים בגופם במטרה לרדת במשקל בצורה קלה ויעילה, תוך כדי שהם מגלים מידע חיוני על עצמם ועל בריאותם. מידע שיעזור להם לסגל מראה ואורח חיים בריא.

היכן מתבצעת הבדיקה הגנטית?

אחד הדברים החשובים שחברת MyGenes מעניקה ללקוחותיה מלבד הגשמת החלום להרזות בצורה הכי קלה שנראתה אי פעם בישראל ולאמץ אורח חיים בריא – היא בדיקה גנטית המבוצעת במעבדה גנטית מאושרת משרד הבריאות.

דגימת הרוק של הנבדק נשלחת לבדיקה במרכז הגנטי GGA, אחד מהמרכזים הגנטים הגדולים בישראל, שמציע מגוון רחב של בדיקות גנטיות תוך שימוש בטכנולוגיות החדישות והמדויקות ביותר בכל התחומים. ב-GGA נותנים דגש קפדני על ביצוע הבדיקה שחתומה על ידי שני פרופסורים המתמחים בגנטיקה.

ניסיתי כבר אינספור דיאטות , מה שונה הפעם?

תחום הנוטרוגנטיקה מבוסס על ידי מחקרים ומנתח את הקשר בין הגנטיקה לבין תכונות הקשורות לאורח חיים, תזונה וספורט, כמו מטבוליזם של רכיבי מזון שונים, יכולת עיבוד וספיגת ויטמינים, התאמה לסוגי ספורט שונים ועוד.

בשונה מדיאטות שונות הקיימות בשוק, Mygenes היא לא טרנד אופנתי שמפנה את מקומו לטרנד הבא אחריו מדי עונה, והמטרה כאן אינה ירידה מהירה במשקל שלאחריה מעלים קילוגרמים בדיוק באותה מהירות שבה הם ירדו. Mygenes היא דרך חיים, אימוץ שגרה בריאה יותר לאורך זמן.

באותה מידה שהגנים של כל אחד מכם אינם משתנים, כך גם ההמלצות התזונתיות אינן משתנות אף הן. בשורה התחתונה רכיבי המזון יותאמו אישית לדרך בה הגוף שלכם ביום יום.

אני לא צריך לרדת במשקל... רק להתחטב. זה מתאים?

בהחלט, דו"ח האבחון הגנטי יעניק לך המלצות על הפעילות הגופנית המתאימה לגופך וזו שתעזור לך להתחטב ולהרזות מבלי להתאמץ יותר מדי.

מאיזה גיל ניתן לבצע את בדיקת הרוק?

כל אחד מגיל 6 יכול לבצע את בדיקת הרוק. כל מה שצריך לעשות הוא לירוק לתוך מבחנה ולהתחיל לאכול על פי מה שמתאים לגנטיקה שלך, עד להשגת התוצאות הנדרשות.

אני בהריון. האם אני יכולה לבצע את הבדיקה?

כן ואפילו רצוי. ההמלצות האישיות שיינתנו לך בהתאם לגנטיקה שלך – יעזרו לך לשמור על בריאות ומשקל תקין לכל אורך ההיריון ואחריו

מהי נוטריגנטיקה?

תחום הנוטריגנטיקה בודק כיצד ביטוי גנים משפיע על מטבוליזם של רכיבי מזון שונים. ריצוף הגנום האנושי והעלאת הידע בדבר השונות הגנטית, הביא להופעתה של תזונה מותאמת אישית. כיום כבר ידוע שאין צורת אכילה מושלמת אחת שמתאימה לכולם ודיאטות אוניברסליות לא מתאימות לכל אדם, משום שלכל אחד יש גנטיקה אחרת.

הגיוון בפרופיל הגנטי בין פרטים וקבוצות אתניות שונות משפיע על הדרישות התזונתיות, חילוף החומרים והתגובה להתערבות התזונתית. נראה כי תזונה מותאמת אישית המכוונת לגנוטיפים על בסיס וריאציות גנטיות, יכולה לקדם פתרונות לבעיות המתעוררות בבריאות הציבור ואף לסייע בהפחתת הסיכון והשכיחות של מחלות הקשורות בתזונה.

אנשים מגיבים באופן שונה להתערבויות באורח החיים, במיוחד בהקשר של תזונה. זאת משום קיומן של גרסאות גנטיות המשפיעות על האופן בו רכיבים תזונתיים נספגים. לכן, ייעוץ תזונתי ספציפי לאנשים עם גנוטיפ מסוים יהיה יעיל יותר במניעת מחלות כרוניות מאשר המלצות כלליות בנושא תזונה. ההכרה בצרכים התזונתיים השונים מובילה ליצירת אפשרויות טיפול חדשות ומשנה את הסטנדרטים של הטיפול התזונתי.

כיצד הגנים יכולים להשפיע על התזונה שלי?

התכונות הייחודיות של הגנים מכתיבות את התגובות השונות של הגוף שלנו למזון. כל גן הוא "מתכון" לייצור חלבון, ולכן כאשר חל בו שינוי, החלבון שיוצר יהיה שונה מעט ויתפקד פחות טוב. שינויים אלה יוצרים וריאציות גנטיות ייחודיות. מכיוון שיש לנו שני עותקים מכל גן, הווריאציה הגנטית יכולה להתרחש בגן אחד, בשניהם או כלל לא. הכרת הגוף, נקודות החוזקה והחולשה שבו – יסייעו לנו בבחירת הדיאטה המתאימה והיעילה ביותר עבור גופנו, שתוביל בסופו של דבר לשמירה על הבריאות ולהורדה במשקל.

מה קורה עם ה DNA שלי לאחר שמתקבלות התוצאות?

אנו ב MyGENES לוקחים את אבטחת המידע ברצינות רבה, במיוחד מכיוון שאנו עוסקים במידע פרטי ורגיש של האדם. כל הנתונים שאנו מחזיקים מאוחסנים ומטופלים על פי תקני אבטחה הגבוהים ביותר. בנוסף, במידה והלקוח מבקש – דגימת הרוק שלו מושמדת.

מה הקשר בין גנטיקה לאורח חיים בריא ומשקל אידיאלי?

אמנם לא ניתן לשנות את המבנה הגנטי של הגוף, אך בהחלט אפשר להתאים לו תזונה נכונה ובכך להגיע לתפקוד אופטימלי שלו. כתוצאה מכך, התאמת התזונה והפעילות הגופנית להמלצות הגנטיות, הינה הדרך הטובה ביותר לשמירה על הבריאות ולהסרת קילוגרמים מיותרים.

האם יש צורך לחזור על הבדיקה הגנטית?

הגנטיקה מלווה אותנו למשך כל החיים ולכן אין צורך לחזור על הבדיקה. זוהי בדיקה של פעם בחיים ונשארת עמך כל השנים.

גיליתי בבדיקה שיש לי נטייה להשמנה, מה אני יכול לעשות?

עצם היכולת שלנו לאגור אנרגיה ברקמת השומן נקבעת באופן גנטי. לכל אדם יש יכולת שונה לאגור שומן והיא משתנה בהתאם להרכב הגוף ולתכונות המטבוליות השונות שירש מהוריו. בהתאם לכך, ישנם אנשים שיעלו במשקל מהר יותר מאחרים, בהינתן אותם תנאים של פעילות גופנית וצריכה קלורית.

אדם שלא סובל מנטייה גנטית להשמין בקלות, עדיין יעלה במשקל אם יצרוך באופן קבוע תזונה לא נבונה ויאכל יותר קלוריות מאשר ישרוף אותן. לעומת זאת, אדם בעל נטייה גנטית להשמנת יתר, שיקפיד על עיסוק בפעילות גופנית ועל הרגלי תזונה נכונים ומדויקים ביותר עבורו – יכול ליהנות ממשקל תקין.

כיצד הגנים שלנו משפיעים על הפעילות הספורטיבית?

השפעת הגנים על השמנת יתר נחקרה במשך שנים: השפעתם על מדד מסת הגוף ועל גורמים כמו נטייה לאכילת יתר ויכולתם לווסת אחסון או שחרור שומן מתאים מסוימים. במקביל נמצאו גנים שקובעים רגישות גנטית לפעילויות גופניות שונות כמו סיבולת, כוח ואפילו בודקים מוטיבציה.

אנשים רבים מתאמנים, מעייפים את הגוף ואת עצמם, מנסים להתחטב ולרדת במשקל – ומוצאים את עצמם לא מרוצים מהתוצאות, שכוללות בין היתר גם קילוגרמים שמסרבים להיעלם. אחת הסיבות לכך עשויה להיות קשורה בגנטיקה שלכם ובאימוץ פעילות ספורטיבית שאינה מתאימה לכם.

דו"ח הבדיקה הגנטית המעמיק בודק בין השאר גם גנים הקשורים לספורט ולפעילות גופנית. בדוח תגלו האם יש לכם התאמה  לפעילויות ספורט כמו, כוח וסיבולת, מהי רמת המוטיבציה של גופכם ואפילו תקבלו מידע על נטייה לפציעות.

נשמע מדהים! איך מצטרפים?

ישנן 2 אופציות להצטרפות: ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-3095244 ולהצטרף באמצעות אחד מהיועצים שלנו בשיחת טלפון קצרה / ישירות דרך האתר שלנו בכתובת: מחירים/mygenes.co.il

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן