סובלים מכאבי בטן או לחץ דם גבוה? הבדיקה הגנטית שעוזרת להבין מדוע זה קורה

אם אתם סובלים בתכיפות מסימפטומים של כאבי בטן, עצירות, שלשולים או בחילות לאחר אכילת מזונות מסוימים, כדאי לכם לבדוק רגישות גנטית למרכיבים מסוימים במזון

גלו איזו רגישות גנטית למזון גורמת לכם לכאבי בטן וחסכו סבל

כאבי בטן, שלשולים, עצירות, בחילות לאחר אכילה – הם תופעות שרוב האנשים יתקלו בהם במהלך חייהם, אך מה קורה כאשר הן קורות בתכיפות גבוהה יותר ומשפיעות על איכות החיים. בנקודת הזמן הזו, כאשר התופעות הופכות למטרד, כדאי לעצור ולשאול האם קיימת אצלינו רגישות למזון מסוים. 

אם אתם סובלים בתכיפות מסימפטומים של כאבי בטן, עצירות, שלשולים או בחילות לאחר אכילת מזונות מסוימים, כדאי לכם לבדוק רגישות גנטית למרכיבים מסויימים במזון. בדיקה גנטית פשוטה אך מקיפה בודקת נטייה לרגישויות גנטיות ללקטוז, גלוטן, נתרן או קפאין. מודעות לרגישות לאחד ממרכיבים אלו תאפשר לכם לבדוק האם להימנע ממזונות שאינכם סובלניים אליהם ולהחליפם בכאלו שאינם גורמים לכם לרגישות יתר.

מלקטוז ועד נתרן – כל רגישויות המזון שהבדיקה הגנטית בודקת

לקטוז: לקטוז (Lactose), המכונה גם סוכר החלב, הוא דו סוכר המורכב מהסוכרים גלוקוז וגלקטוז. בקרב אנשים בעלי רגישות ללקטוז חסר האנזים לקטאז, שהוא האחראי לפירוקו. הגן MCM6 מעורב ביצירת האנזים לקטאז. כאשר קיימת ירידה בפעילות לקטאז המפרק את סוכר החלב , לקטוז מגיע למעי הגס לא מפורק, ולכן עלולים להופיע תסמינים הגורמים לאי נוחות בבטן (נפיחות בבטן, תחושת מלאות, התכווצויות, כאבי בטן תחתונה, גזים,שלשולים/ עצירות, בחילות והקאות ועוד).

גלוטן: גלוטן הוא שם כולל לחלבונים המצויים בדגנים רבים (חיטה, כוסמין, שיפון, שעורה ועוד). החלבונים העיקריים בגלוטן הם גליאדין וגלוטנין. חלבון הגלוטן יוצר מרקם הדומה לדבק "Glue" ומאפשר "הדבקה" של מרכיבי הקמח לבצק. אצל חלק מהאנשים, הגוף מגיב בצורה שלילית לגלוטן ומומלץ להם להמנע מצריכתו. 

נתרן: נתרן הוא מינרל חיוני לגוף האדם ולפעילותו. הוא מצוי במלח שולחן, מוצרי בשר וחלב ואף מצוי בכמות גבוהה במזונות משומרים ומעובדים. הנתרן מווסת את נפח הנוזלים בגוף, וחיוני לפעילות תקינה ובריאה של מערכת העצבים והשרירים. רגישות גנטית העשויה להשפיע על מלח = רגישות לעליה בלחץ דם. חשוב מאד לדעת על רגישות זו עוד לפני שמד לחץ הדם עולה, כדי למנוע זאת. 

קפאין: קפאין הוא חומר פסיכואקטיבי ממריץ המצוי במאכלים ומשקאות רבים כמו תה, קפה, קולה, שוקולד, משקאות אנרגיה ועוד.  לקפאין יתרון במתן אנרגיה ואף נמצא כי משפר יכולת פעילות מנטלית וגופנית כאשר נצרך במנות מתונות. אולם, פירוק איטי של קפאין ועודף קפאין בדם מהווה סיכון להופעת חרדה, אי שקט, עצבנות יתר, הפרעות שינה, יתר לחץ דם, עלייה בדפיקות לב, התפתחות מחלות לב, ועוד.

מודעות לרגישות לאחד ממרכיבים אלו תאפשר לכם להרכיב תפריט חיוני לגופכם ולהרגיש נפלא. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן