סובלים מהנגאובר חריף? בואו לבדוק איך הגוף שלכם מפרק אלכוהול

פירוק לא תקין של אלכוהול יכול לייצר אצל אנשים מסוימים שרשרת של תגובות נגד בגוף: החל מכאבי בטן, אודם בפנים, עיניים מגרדות ואף סתום. למה בדיקה גנטית יכולה לעלות על הבעיה ולתת המלצות איך להתמודד איתה

אחד הפינוקים המשמחים והמעוררים הוא כוס יין, מרגריטה או וודקה עם לימון. לא כולם אוהבים לשתות אלכוהול וישנה אוכלוסייה שלמה שנמנעת, אבל אי אפשר להתעלם מאותם אנשים ששתיית אלכוהול במידה שלא פוגעת בבריאותם או משכרת אותם  – גורמת להם הנאה ואושר.

מתוכם יהיו תמיד את אלו ששתי כוסות אלכוהול, לא יזיזו להם. מצד שני ישנם מי שיחוו תופעות לא נעימות שמסתיימות בהנגאובר כמו, כאבי ראש חזקים, בחילות והקאות, עייפות, צמא, קושי בריכוז, תגובות מואטות, חרדות, עצבנות יתרה, רגישות גבוהה לאור ולרעש, נדודי שינה, הרגשת דכדוך בלתי פרופורציונלית, צרבת, או הרגשת נפיחות.

מחקרים מראים כי שימוש באלכוהול ובעיות הקשורות באלכוהול מושפעים מהשינויים האישיים בחילוף החומרים באלכוהול, או מהאופן בו אלכוהול מתפרק ומוסר על ידי הגוף. חילוף החומרים של אלכוהול נשלט על ידי גורמים גנטיים, כגון שינויים באנזימים המפרקים אלכוהול; וגורמים סביבתיים, כגון כמות האלכוהול שאדם נצרך והתזונה הכוללת שלו. הבדלים בחילוף החומרים באלכוהול עשויים לחשוף אנשים מסוימים הנמצאים בסיכון גבוה יותר לבעיות אלכוהול, בעוד שאחרים עשויים להיות מוגנים לפחות מהשפעות מזיקות של אלכוהול.

לגן שאחראי על פירוק תקין של אלכוהול קוראים ALDH2. הבדיקה הגנטית בודקת רגישות גנטית העשויה להשפיע על מטבוליזם האלכוהול- מטבוליזם. המצאות של רגישות כזו מסבירה את נטייה להגיב בהסמקה בחשיפה לאלכוהול ולסבול בתדירות גבוהה יותר מהנגאובר, על כל תסמיניו השליליים.

במידה ונמצאה בעיה בפירוק אלכוהול, תקבלו המלצות מאיזו כמות שתייה לא כדאי לחרוג, איזה מזון רצוי לאכול לפני ששותים אלכוהול על מנת לעכב את ספיגתו וכמובן כמה כוסות מים יש לשתות כשצורכים אלכוהול.

מלבד המלצות על איך וכמה כוסות אלכוהול רצוי לשתות, תקבלו בדו"ח הגנטי המלצות תזונה אישית, מידע על הטעמים שאתם מעדיפים, היכולת של הגוף שלכם לפרק או לא שומנים ופחמימות, מה קצב חילוף החומרים שלכם ואיזו פעילות ספורטיבית מתאימה לכם.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן