נמוך או גבוה: איך קצב חילוף החומרים שלנו משפיע על המשקל?

למרות שרובינו גדלנו על המיתוס שקצב חילוף חומרים חומרים קשור לפעילות המעיים שלנו, מי שקובעת היא הגנטיקה שלנו. ברגע שתדעו איך המטבוליזם שלכם עובד תוכלו לראות תוצאות בקצב הירידה במשקל

גלית מ. בת 48, הגיעה ל Mygenes מיואשת משנים של דיאטות ללא תוצאות. מבלי לבדוק, היא חשבה שחילוף החומרים האיטי שלה, מעכב את הירידה שלה במשקל. הבדיקה הגנטית שהיא עשתה הראתה דווקא משהו אחר לגמרי – חילוף החומרים שלה הוא גבוה מאד. הדיאטנית הקלינית שניתחה את תוצאות הדו"ח הגנטי של גלית, בנתה לה תפריט עשיר יחד עם שילוב ספורט סיבולת הכולל ריצה ושחייה. נצמדת להוראות, הצליחה גלית לרדת 13 ק"ג בחצי שנה. שנה וחצי אחרי הבדיקה הגנטית – גלית ממשיכה לשמור על התוצאות המדהימות ולקיים אורח חיים בריא ואנרגטי.

אפשר "להאשים" הרבה גורמים בעודף משקל או השמנה, אבל אחד הכוכבים שיושבים על ספסל הנאשמים באופן קבוע הוא ולא תמיד בצדק הוא, קצב חילוף חומרים. המשפט "קצב החומרים שלי איטי ומונע ממני לרדת במשקל", לא יהיה זר למי שנאבק במשקל ומנסה למצוא את מה שמפריע להוריד כמה קילוגרמים. וזוהי גם מילת קסם שרבים חשובים שהיא תיקח אותם למשקל המיוחל.

מהו מטבוליזם ואיך הוא קשור להשמנה?

מטבוליזם הוא למעשה קצב חילוף החומרים בגוף, תהליך בו המזון הופך לאנרגיה המהווה מעין דלק לגוף. זהו תהליך של קליטת חומרים מהסביבה, עיבודם, הפקת אנרגיה מהם ופליטת הפסולת. אדם בעל חילוף חומרים מהיר יותר, סביר כי יצליח לאזן את משקל גופו ולשמור על משקל רצוי, אבל לא תמיד זה קורה באופן טבעי. לפעמים קצב חילוף חומרים גבוה, לא עוזר לרדת במשקל ורק תפריט עשיר מותאם אישית ושילוב ספורט יעזרו להצליח להוריד את הקילוגרמים המיותרים.  

איך נדע מהו קצב חילוף החומרים שלו והאם הוא זה שמונע מאיתנו לרדת במשקל?

הבדיקה הגנטית של MyGENES  שבודקת כ 220 משתנים בגנים, יכולה לזהות רגישות גנטית העשויה להשפיע על שיעור המטבוליזם. למרות מיתוס רווח שקיים כבר שנים, יציאות מעטות ופעילות מעיים איטית – אינן מעידות על קצב חילוף חומרים איטי. בדיקה גנטית כן יכולה לבדוק אחת ולתמיד אם קצב חילוף החומרים שלכם הוא גבהו או איטי. אם יימצא בבדיקה ששיעור חילוף החומרים שלך גבוה או גבוה מאד, תזכו לתוצאות טובות בתהליך הדיאטה ובשמירה על משקל תקין. מי שלא נמצאה אצלו רגישות גנטית שעשויה להשפיע על המטבוליזם, יקבל המלצות כיצד להגביר את קצב חילוף החומרים כמו, ספורט או הקפדה על שעות שינה.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן