מצאנו את הבדיקה שתעזור לילדים בעלי עודף משקל להוריד קילוגרמים ללא סבל, רעב או תסכול

דיאטות עלולות להיות הרסניות, מלאות בסבל שיכול להסתיים בתסכול, רעב והפרעות אכילה, בטח אם מדובר בילדים. בין כל הכאוס הזה, ישנה דרך שתעזור לילדכם לאמץ אורח חיים בריא ואף לשמור על משקל תקין לאורך זמן

מה עושים כדי להלחם בעודף משקל אצל ילדים מבלי להכניס אותם לדיאטות מסוכנות?

עודף משקל בקרב ילדים, הוא לא רק תופעה שידידתנו הטובה, ארצות הברית, מתמודדת איתה. בשנים האחרונות. אחוזי הילדים הסובלים מהשמנת יתר בישראל, מקבלים תאוצה כלפי מעלה והנתונים הופכים למדאיגים מדי לשנה. 

שעות יתר מול המסכים, חוסר פעילות גופנית ותזונה לא מוקפדת – מהווים חלק מהסיבות לעודף משקל בקרב ילדים, בשני העשורים האחרונים. את כל השאר אפשר "להאשים" בגנטיקה. עם זאת, לא משנה מי גרם למי ומי היה כאן קודם, מה שחשוב הוא הפתרון, וכמה שיותר מהר. אף הורה אינו רוצה שילדיו יגיעו למשקל גבוה מדי שיפגע להם בבריאות, ושיהיה קשה לרדת ממנו בהמשך. החרדה שמשתלטת עלינו להציל אותם מכל קילוגרם מיותר כדי לשמור על בריאותם ואושרם ואולי על שפיותם, מכניסה אותם לעיתים קרובות לעיסוק אובססיבי במשקל כבר מגיל צעיר. 

ועדיין, אסור לנו לשכוח שמדובר בילדים, עם נפש רגישה, שחלקם מפתח דימוי גוף ירוד שמונע מהם ליצור קשרים חברתיים. ילדים, שההורים מצפים מהם לרדת במשקל ולהיות כמו הבן של השכן, גם אם הם לא חושפים זאת לילד שמרגיש את היייב הכללי והמאוכזב בבית. ילדים, שהתסכול האישי והחברתי משתלט עליהם ו"כופה" עליהם להישאר בבית, לצפות כל היום בטלוויזיה ולהלעיט את עצמם בנשנושים וחטיפים. ואנחנו לא מבינים, שאנחנו בעצם עושים את ההפך – במקום טוב עושים להם הכי רע. 

דיאטות עלולות להיות הרסניות, מלאות בסבל שיכול להסתיים בתסכול, רעב והפרעות אכילה, בטח אם מדובר בילדים. אבל בין כל הכאוס הזה, ישנה דרך שתעזור לכם לאמץ אורח חיים בריא עבור ילדכם ואף לשמור על משקלו התקין לאורך זמן. התשובה אינה טמונה בדיאטות אוניברסליות, בטח לא כאשר מדובר בילדים ומתבגרים, אלא בהכרת הגנטיקה ותזונה מותאמת אישית.

אחד התחומים הפופלריים כיום בתחום התזונה והדיאטות נקרא נוטרי גנטיקה – תזונה על פי גנטיקה, נוטרי גנטיקה חוקרת את השפעת הגנים על תזונת האדם.  השונות הגנטית הביאה להופעתה של תזונה מותאמת אישית, משום שכיום כבר ידוע שאין צורת אכילה מושלמת אחת שמתאימה לכולם.

אנשים מגיבים באופן שונה להתערבויות באורח החיים, במיוחד בהקשר של תזונה. זאת משום קיומן של גרסאות גנטיות המשפיעות על האופן בו רכיבים תזונתיים נספגים. לכן, ייעוץ תזונתי ספציפי לילדים שסובלים מהשמנת, יהיה יעיל יותר בירידה במשקל ושמירה על בריאותם, מאשר המלצות כלליות. ההכרה בצרכים התזונתיים השונים מובילה ליצירת אפשרויות טיפול דיאטה חדשות ולא אגרסיביות שכוללות רעב, צום, סבל ולבסוף תסכול, מרמור וריחוק חברתי.

בדיקה גנטית לירידה במשקל באמצעות דגימת רוק פשוטה, הבודקת קרוב ל – 200 משתנים בגנים, מעניקה דו"ח מקיף על בקרת משקל, אי סבילות ללקטוז או גלוטן, נטייה לעליית סוכר בדם, פירוק שומנים, רגישות לפחמימות ועוד.. מדובר בבדיקה חד פעמית, לכל החיים, משום שהגנטיקה שלנו אינה משתנה. 

התאמת תזונה אישית בשילוב פעילות גופנית נכונה, היא פתרון האידיאלי עבור ילדים ומתבגרים עם נטייה להשמנה. הכרות עם הגוף וצרכיו ויישום ההמלצות התזונתיות על פי בדיקה גנטית, יכולים למנוע שנים של של ילדות ובגרות מתוסכלת הכוללת דיאטות שאינן מתאימות לגוף, ריחוק חברתי, מצבי רוח ירודים ואפילו דיכאון. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן