או מה? מי? אוממי - הקשר שלא סיפרו לכם בין הטעם החמישי להשמנה

ביפנית הפירוש שלו הוא "טעם טעים", ולמרות שקשה לתאר את הטעם במילים אי אפשר לפספס אותו. רגישות אליו עלולה לעכב ירידה במשקל

טעים אבל יכול להיות מאד משמין (shutterstock)


כילדים לימדו אותנו על חמישה חושים וחמישה טעמים בסיסיים: מתוק, מלוח, חמוץ ומר וחריף. כמו הרבה דברים שנלמדים בגן ומסתברים בהמשך כלא נכונים, גם כאן מישהו שכח לספר לנו שחריף אינו טעם כלל. קבלו את הטעם החמישי שרובכם לא מכירים, כוכב המסיבה שהגיע מהמזרח הרחוק – אומאמי – והוא עמוק, בשרני, מודגש ועשיר. 

האומאמי התגלה במאה ה -19 על ידי חוקר יפני בשם קיקונה איקדה. הוא הבין שישנם מאכלים שמכילים טעם חדש שקשור בגלוטמט בכלל  ומלח הנתרן של הגלוטמט בפרט – טעם  עדין אך ייחודי. על פיו פיתח את המונוסודיום גלוטמט, מרכיב שנועד לחזק את הטעם של תבשילים שונים. 

פירושו של האומאמי ביפנית הוא, "טעם טעים טעים", ולמרות שקשה לתאר את הטעם במילים אי אפשר לפספס אותו. כאשר החלבון המצוי במזון מתפרק, משתחררת ממנו החומצה הגלוטמית שבו ומעניקה לו את טעם האומאמי. הוא פוגע בחלק האחורי של הגרון ומותיר רצון עז להשתוקק אליו יותר. הוא תואר כבעל טעם לוואי עדין אך מתמשך הקשור לרוק ומעניק תחושת צמרמורת על הלשון, מגרה את הגרון ואת גב הפה. הטעם החמישי מורגש לעיתים בשילוב עם  טעמים אחרים. הפופולריות של האומאמי עלתה מאז שנות השמונים, כאשר המחקר על הטעם הבסיסי החמישי החל לתפוס תאוצה.

מזונות רבים ברחבי העולם מכילים אומאמי, ולא קשה לזהות אותו בין כל הטעמים האחרים. הוא נמצא באצות ופירות ים ולכן תרגישו בו במרקים יפניים. ישנם ריכוזים גבוהים ממנו בגבינות רבות כמו רוקפור ופרמזן, שנחשבות לאטרקטיביות ביותר. אפשר להרגיש אותו בפטריות מסוימות, בבשר בקר ורטבים (סויה) ואבקות מרק. אפילו בעגבניות השרי ניתן להרגיש את הטעם האומאמי. 

איך רגישות יתר לאומאמי עלולה לעכב ירידה במשקל?

לעובדה שהנך מזהה מזונות בעלי טעם אוממי, יש יתרונות וחסרונות:

– תכונה זאת ניתן לנצל על מנת להגביר את טעם המזון הנצרך ע"י שילוב מזונות עשירים בחומצה גלוטמית כמו : אספרגוס, פטריות, עלי דפנה, עגבניות, סלרי, אצות , עוף צלוי, גבינות מיושנות תפוחי אדמה. 

– החיסרון האפשרי לנשאי אלל זה, הינו צריכת יתר של מזונות העשירים בחלבון, שומן, מלח, וקלוריות העשויים להוביל להשמנה ולעלייה בגורמי סיכון למחלות לב וכלי דם. מכאן שמומלץ להגביל צריכת מזון מעובד\תעשייתי עשיר בשומן וסוכרים

מטעמים למעשים: כיצד מגלים העדפה לטעם אומאמי?

בדיקה גנטית פשוטה באמצעות רוק שבודקת כ 200 משתנים שונים, מזהה את העדפה לטעם האומאמי. במידה וקיימת רגישות לאומאמי, ניתנות המלצות להתאמת תזונה, שיעזרו לבסוף לבחור תפריט נכון על מנת להוריד משקל עודף ולמנוע מחלות עתידיות.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן