טיק טוק: הכרת השעון הביולוגי יכולה לעזור לכם לרדת במשקל

בבדיקה הגנטית נבדקים גנים הקשורים לשעון הביולוגי. מידע זה יעזור לכם להבין איך עובדת מערכת חילוף החומרים שלכם, על תחושות רעב ושובע, ולהיעזר בכך כדי לשמור על איזון באמצעות התאמת תפריט אישי

הכרת השעון הביולוגי תעזור לכם לרדת במשקל


 האם תהיתם אי פעם, מדוע אתם ערניים עד שתיים בלילה ולא מצליחים להקים את עצמכם גם ב 8:00 בבוקר, אבל בן /בת הזוג שלכם נרדם כבר ב 22:00 ומקיץ באופן טבעי בשעה 6:00 בבוקר?

לכל אחד מאיתנו יש שעון ביולוגי פנימי, המכונה שעון צירקדי, שמארגן את הפעילות הפנימית והחיצונית של גופנו בסביבות היום, 24 שעות ביממה, ויש לו השפעה גם על תהליכים פיזיולוגים והתנהגותיים המתרחשים באופן מחזורי.

מנגנון מפותח זה מצוי אצל מרבית היצורים החיים ונשלט בין היתר על ידי שינויים באור /חושך, מסייע בהתאמת פעילויות לתנאי הסביבה שמשתנים באופן מחזורי, ועובד בין היתר על תזמון נכון של הפרשת הורמונים בגוף. ובין היתר יש לו השפעה גדולה על המשקל. 

ישנם לפחות כ- 15 גנים המרכיבים את גלגלי השיניים של מנגנון השעון הביולוגי. וריאציות גנטיות טבעיות במרכיבים אלו עלולות לגרום להבדלים עמוקים בשעונים מאדם לאדם. זו הסיבה שאנשים מסוימים הם עופות המתעוררים עם שחר ואחרים ינשופי לילה. חלק מהגנים האלו והחלבונים שהם מייצרים יוצרים סדרה של מסלולים מולקולריים, אשר לאחר מכן שוב מתלכדים זה בזה. 

תפקידו של השעון הביולוגי הוא יותר מאשר לומר לנו מתי להרגיש מנומנמים ומתי להתעורר. הם נמצאים כמעט בכל מערכות האיברים בגופנו, כמו למשל במוח, בלב ובכבד ומשנים תהליכים ברקמות שונות לאורך כל היום. כאשר מערכות איברים אלה אינן מסונכרנות זו עם זו, עלולות ליצור בעיות בריאותיות והשמנה. 

בבדיקה הגנטית נבדקים גנים הקשורים לשעון הביולוגי וגנים נוספים הקשורים למטבוליזם. בעזרת ודוח המלצות אישי מפורט ביותר, מרבית האנשים יוכלו להבין איך עובדת מערכת חילוף החומרים שלהם, תחושות רעב ושובע, ולהיעזר בכך כדי לשמור על איזון באמצעות התאמת תפריט אישי. 

בכדי לסנכרן את השעון הביולוגי רצוי ליישם המלצות שונות כמו, ביצוע פעילות ספורטיבית בשעות המוקדמות של היום, הקפדה על ארוחת בוקר מלאה ואנרגטית, הימנעות מנשנושים המשבשים את פעולת השעון הביולוגי ויצירת סביבת שינה "נקייה" נטולת אורות ורעשים. 

הבנה של איך עובד מנגנון השעון הביולוגי בגוף, התאמת תזונה אישית ופעילות גופנית – יעזרו למנף את הירידה במשקל יחד עם שילוב חיים בריאים. מידע על השעון הביולוגי ניתן לקבל בבדיקה גנטית פשוטה. 

**יש לציין כי, בדיקת הגן הקשור לשעון הביולוגי היא ייחודית ל MyGENES. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן