חי בטרנס? בוא לגלות כיצד הגוף שלך מפרק שומנים

הם נחשבים לאחד הגורמים העיקריים להשמנה ולכן הפחד מהם מובן, אבל חובה להבין שזה לא גורף לכולם וישנם אנשים שלא יודעים זאת אבל מפרקים שומנים מצויין

האם אתה יכול לאכול פיצה והמבורגר?

כאשר מדובר בדיאטה וירידה במשקל, השומנים נדחקים לפינה והופכים לאויב הרע. אומנם יש בזה מן האמת משום ששומן מספק הרבה קלוריות אבל ישנם סוגים רבים של שומן טוב, אבל אסור לשכוח ששומן עלול לגרום למחלת לב וכלי דם, סוכרת, סרטן וכמובן להשמנה.

מצד שני לא כל השומנים צריכים לקבל על הראש והשומנים הטובים בינהם, כמו חומצות שומן, יכולים לסייע בבריאות טובה. שומן חיוני בתזונה בדיוק כמו, חלבון ופחמימות, כדי להזין את הגוף באנרגיה.  

תפקודי גוף מסוימים נשענים גם הם על נוכחות של שומן. לדוגמא, ויטמינים מסוימים דורשים שומן על מנת להתמוסס לזרם הדם ולספק חומרים מזינים. תהליך תקין של פירוק והובלת השומנים בגוף חיוני למניעת השמנה ומחלות נלוות.

מגיל צעיר לימדו אותנו שעודף קלוריות מאכילת יתר של שומן טרנס ושומן רווי המצויים בעיקר בבשרים שמנים, בשר כבש, המבורגר, קבב, גבינות שמנות, קצפת , חמאה, מרגרינה, שמן דקלים, שמן קוקוס, מאפים מעובדים – יכולים להוביל לעלייה במשקל. ועדיין, עולם הדיאטות מוצף בשיטות שכן מעודדות אכילת שומן, כמו שיטת הפליאו, שמחזירה אותנו לימי האדם הקדמון ומאפשרת לנו לאכול הרבה בשר, הרבה שומן ומעט פחמימות.

מכיוון שהמגמה בעולם עוברת מדיאטות אוניברסליות וטרנדיות שאינן מתאימות לכולם, לירידה במשקל באמצעות תזונה מותאמת אישית על פי גנטיקה – דיאטות שמתבססות על כמות גבוהה של שומן בתפריט, אינן מתאימות לכולם.

ישנה אוכלוסייה לא מעטה, שיש לה רגישות גנטית העשויה להשפיע על שיעור פירוק שומנים. רגישות זו ניתן לאתר לא בבדיקת דם, אלא בבדיקה גנטית פשוטה. לאנשים אלו מומלץ כמובן לצרוך דיאטה דלת שומן ולהגביל את שהשומן הרווי ושומן הטראנס.

מכיוון ששומן עלול להזיק להם, דיאטות כמו פליאו יכולות להזיק לבריאותם בגלל פירוק לא טוב של השומן בגוף.  

דוח ההמלצות של הבדיקה הגנטית יחד עם דיאטנית קלינית, מעניקים המלצות כיצד ואיפה להגביל שומן, מה לאכול במקום לפי מה הגנטיקה מאפשרת לכם (ישנה אפשרות שהגוף שלכם מפרק היטב פחמימות והן יהיו הכוכבות בתפריט שלכם), האם לעלות את צריכת החלבונים וכד'.

מצד שני, הבדיקה הגנטית יכולה לעשות את היום, השבוע והחיים בכלל, למי שאוהב מאכלים שומניים כמו, גבינות גאודה וקשקבל, בשר כבש או המבורגר עסיסי בלחמנייה. איזה כיף יהיה לגלות שאין לכם רגישות גנטית העשויה להשפיע על שיעור פירוק שומנים, ושתוכלו לאכול יותר מזון שמכיל שומן מבלי לפחד שתעלו במשקל.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן