פיס אוף קייק: התזונה הגנטית תהפוך את המלחמה בסוכר לניצחון מתוק

מתוק לו, מתוק לו: מחקרים שבדקו את תחום הסוכרת מצאו כי, שינוי תזונתי על פי גנטיקה מוריד באופן משמעותי את רמות הסוכר בדם

מצליחים להוריד סוכר בדם ולחיות חיים מתוקים

פחמימות מהוות את מקור האנרגיה הזמין ביותר לגוף. באופן תקין, הפחמימות מתפרקות בגוף לסוכרים פשוטים אשר נספגים לזרם הדם, הסוכר בדם עולה וכתגובה לכך מופרש ההורמון אינסולין אשר מכניס את הסוכר לתאים ומאזן את רמתו בדם.

מחקרים שבדקו את תחום הסוכרת מצאו כי, שינוי תזונתי על פי גנטיקה עשוי להוריד באופן משמעותי את הסוכר בדם. חוקרים אישרו כי תזונה אינדיבידואלית המבוססת על גנטיקה ואורח חיים של אדם, יעילה יותר בשליטה על רמות הגלוקוז בדם.

הגלוקוז, שמקורו במזון הנאכל, הוא מקור האנרגיה העיקרי לגוף. שליטה ברמת הגלוקוז בדם – כמות הסוכר בדם – חשובה למניעת הפרעות כמו סוכרת, מחלות לב, השמנת יתר ומחלות כליות. מחקרים בנושא הוכיחו כי, רמת הסוכר בדם של כל אחד מגיבה באופן ייחודי למזון.

בדיקה גנטית יכולה לשמח גם את חובבי הפחמימות, ולבשר למי שפירוק הפחמימות שלו טוב, שהוא יכול בהחלט ליהנות מפוקאצ'ה מדי פעם או פסטה. בדיקה זו מסייעת לכם להבין, אילו מאכלים מעלים את רמות הסוכר בדם שלך ואיזה עוזרים לשמור על איזון. גם כאן, תוכלו פתאום לגלות שעוגות נוטפות שוקולד, לא מזיזות למדד הסוכר שלכם כי הגנטיקה שלכם מאפשרת זו, בניגוד לאדם אחר שאותה עוגה עלולה להקפיץ לו את רמת הסוכר בדם. 

 בדיקה גנטית ולאחריה המלצות לתפריט מותאם אישית וליווי צמוד של דיאטנית קלינית לכל אורך התהליך, יחד עם יישום ההמלצות כמובן- מסייעים בשמירה על רמה מאוזנת של הסוכר בדם, הסרת עודפי שומן מיותרים ומעיקים מהגוף ושמירה על בריאות תקינה וכמובן על חיוך קבוע. החיים אחרי הבדיקה הגנטית לא נראו מעולם ורודים יותר. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן