זה בדמנו: בדיקת רוק פשוטה תאזן לכם את רמות השומנים בדם

בדיקה גנטית פשוטה תעזור לכם לא רק להוריד קילוגרמים מיותרים שאתם מנסים להיפטר מהם במשך שנים אלא גם תסייע בהורדת רמות גבוהות של שומנים בדם

עושים בדיקה גנטית ומגלים אם יש לכם נטייה לכולסטרול (shutterstock)

בדיקות גנטיות לתזונה נכונה וירידה במשקל בודקות פרמטרים שיעזרו לנו בסופו של דבר להכיר איך הגוף פועל, לרדת במשקל ולוותר על דיאטות שמתעללות בו ולא מביאות לתוצאות. בנוסף, בדיקות גנטיות עוזרות לאלפי אנשים ברחבי העולם הסובלים מרמות גבוהות של שומנים וכולסטרול בדם ואפילו לא יודעים זאת, להכיר ברגישות הגנטית לעליית שומנים וכולסטרול ולטפל בה.

כולסטרול הוא חומר שומני בעל תפקידים רבים בגוף האדם וכמו כל דבר בחיים, גם כאן לכל טוב יש רע ולכל רע יש טוב. 

LDL המכונה אף "הכולסטרול הרע", מוביל כולסטרול מהכבד אל רקמות הגוף. פעילות מוגברת של LDL עלולה לגרום ליצירת משקעים של כולסטרול ולהתפתחות טרשת עורקים ומחלות לב וכלי דם.  

HDL המכונה אף "הכולסטרול הטוב",מוביל כולסטרול מרקמות הגוף אל הכבד. רמה גבוהה של HDL עשויה להגן מפני מחלות לב וכלי דם.

ב"חגיגת" השומנים הזו אסור לשכוח את כוכבי "המסיבה" – טריגליצרידים. זה אולי נשמע כמו אוכלוסיית חייזרים שתקפה את כדור הארץ, אבל מדובר בצורת השומן הנפוצה ביותר בגוף. טריגליצרידים גבוהים בדם עשויים להוות גורם סיכון למחלות לב וכלי דם, כבד שומני, תסמונת מטבולית ועוד. 

הידיעה על נטייה לעלייה ברמת השומנים בדם לא מסתיימת בבדיקה הגנטית, אלא היא רק ההתחלה של אימוץ חיים בריאים יותר. בעזרת תזונה מותאמת אישית, ניתן להוריד מהתפריט שומנים שמזיקים לגוף ולהוסיף כאלו שיכולים להועיל לו.

זה לא מופרך לגלות בבדיקה הגנטית שלמרות שנמנעתם שנים ממזונות העשויים להעלות לכם את רמת הכולסטרול, הנטייה הגנטית שלכם מראה אחרת ושאתם כן יכולים לאכול פיצה מלא בגבינה מבלי שהכולסטרול שלכם יעלה. אותה פיצה, שחששתם כל חייכם מלהיחשף אליה, כדי לא להתפתות, יכולה להיות חלק מהתפריט שלכם מבלי שתצטרכו להחמנע ממנה.. 

ואל תשכחו, דיאטה מאוזנת המותאמת לפי גנטיקה ויישום ההמלצות לאורך שנים, יסיעו לא רק בירידה במשקל אלא גם בהורדת הכולסטרול ושיפור סגנון החיים לאורך זמן. 

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן