אל תשברו: הבדיקה הגנטית שמאתרת בעיות בצפיפות העצם

חזון העצמות היבשות: עם הגיל צפיפות העצם יורדת באופן טבעי, אך יש מי שקיימת אצלו רגישות גנטית גבוהה יותר שמגבירה את הידלדלות העצם. בדיקה גנטית יכולה לאתר נטייה כזו

זה לא סוד שעצמות חזקות חשובות מאד לבריאות שלכם. העצמות עוזרות לכם לנוע, נותנות לכם צורה ותומכות בגופכם. הרקמות חיות שנבנות מחדש כל הזמן במהלך החיים. אך לצערנו שעון החול מכניס את ידיו הארוכות גם לכאן, ועם הגיל צפיפות העצם יורדת באופן טבעי. מסת העצם נבנית בתקופת הילדות, ובעיקר בגיל ההתבגרות ומגיעה לכמות המירבית שלה עד גיל 30.

צפיפות העצם מבטאת את כמות המינרלים בעצם ולמעשה את חוזק העצם. צפיפות עצם נמוכה באה לידי ביטוי ,כאשר העצם הופכת להיות פחות דחוסה ופחות צפופה ולכן חשופה יותר לשברים. למרות שקצב איבוד העצם נע בין  1% לכמה אחוזים בודדים בשנה, עם חלוף השנים, מדובר באובדן מצטבר משמעותי, שאליו מתלווים שינויים במבנה העצם.

הסיבות למסת עצם נמוכה כוללות היסטוריה משפחתית, אי פיתוח מסת עצם טובה בגיל צעיר, תזונה לקויה, גוף רזה ושדוף ולקיחת תרופות. החדשות הטובות שישנם דברים שאפשר לעשות, כדי לחזק את העצמות כשאתם צעירים, ועל מנת למנוע אובדן עצם בגיל מבוגר יותר.

אימוץ אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ומגוונת, עשירה בנוגדי חמצון, ויטמינים כמו ויטמין C וויטמין D, מינרלים וביצוע פעילות גופנית נושאת משקל כמו הליכה, טניס או אפילו ריקודים והימנעות מעישון ושתיית אלכוהול – יאטו את הידלדלות העצם.

הבעיה היא שלמרות האזהרות, ההמלצות של הרופאים ונורות הניאון, רוב האנשים לא מזהים או יודעים שיש להם ירידה בצפיפות העצם, שיכולה להגיע גם בגילאים מוקדמים יותר. בדיקת רוק גנטית פשוטה יכולה לבדוק אם יש לכם רגישות גנטית העשויה להשפיע על בריאות העצם, ולאבחן האם עלולה להיות בעיה בהמשך.

במידה והבדיקה הגנטית אכן מוצאת רגישות גנטית העשויה להצביע על בעיה בצפיפות העצם, הנבדק מקבל המלצות כיצד לשמור על צפיפות עצם גבוהה בעזרת תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית. הבדיקה מאתרת נטייה גנטית ומהווה נורת אזהרה, שבאמצעותה ניתן לשים דגש על הדברים החשובים, לשפר את הבריאות ולאמץ אורח חיים בריא. הדו"ח הגנטי נותן המלצות, כיצד לשמר את צפיפות העצם ולמנוע שברים ובעיות עתידיות חמורות בעצמות.

דברו איתנו עכשיו
WordPress Image Lightbox Plugin
דילוג לתוכן